طراحی وب سایت
درمان تیرگی دور چشم

درمان تیرگی دور چشم

ثبت شده در تاریخ: 1398/2/18

تیرگی دور چشم یک مشکل شایع در بین آقایان و خانم هاست، اما در خانم ها شایع تر است که معمولا برای پوشاندن آن، از کرم های آرایشی استفاده می شود که اصلا راه حل درستی نیست. این کرم ها، معمولا ساختار مناسبی برای استفاده در پوست نازک و حساس زیر چشم ندارند و ممکن است باعث ایجاد مشکلات دیگری شود.

به گزارش سپدا، به نقل از زیبامون؛ تیرگی دور چشم یک مشکل شایع در بین آقایان و خانم هاست، اما در خانم ها شایع تر است که معمولا برای پوشاندن آن، از کرم های آرایشی استفاده می شود که اصلا راه حل درستی نیست. این کرم ها، معمولا ساختار مناسبی برای استفاده در پوست نازک و حساس زیر چشم ندارند و ممکن است باعث ایجاد مشکلات دیگری شود. یک نکته مهم در درمان تیرگی دور چشم، تغییر در سبک زندگی است و اینکه واقعا حوصله خود را برای نتیجه گیری از درمان های طبیعی بالا ببرید. چون این درمان ها طولانی هستند اما کاملا موثر و نتیجه بخش اند.

 
دلایلی که در ایجاد تیرگی دور چشم دخالت دارند

1. عدم نوشیدن آب کافی - باید سموم بدن را از طریق نوشیدن 8 تا 10 لیوان آب در روز، کاهش دهید تا در بدن و نقاط حساسی مانند زیر چشم ها، تجمع نیابند.

2. کاهش سطح هموگلوبین - این را باید از طریق انجام آزمایش متوجه شوید.

3. علل ژنتیکی و وراثت - در این صورت کارتان خیلی سخت است، اما می توانید آن را کاهش دهید و وضعیت را بهتر کنید.

4. کمبود خواب کافی و عمیق شبانه - برای خوابتان برنامه ریزی کنید.

5. استرس - روش های کاهش استرس را بیاموزید و سعی کنید که همه چیز و وقایع روزانه تان را کمتر سخت بگیرید.

6. رژیم غذایی نامناسب - خودتان بهتر می دانید که چگونه باید آن را به سمت مصرف سبزیجات و غذاهایی با طبخ سالم پیش ببرید، پس این کار را بکنید.

7. بیماری - ممکن است بیماری خاصی داشته باشید و این باید حتما پیگیری شود.

8. نگاه کردن طولانی به مانیتور - هر یک ساعت یک بار، چشم ها را ورزش دهید و مدتی آنها را ببندید تا آرام شوند.

 
موثرترین روش ها برای درمان تیرگی دور چشم

ویتامین C

بهتر است از میوه هایی که دارای ویتامین C و B هستند، بیشتر استفاده کنید. این ویتامین ها برای بهبود بافت پوست و ترمیم آن خیلی مفیدند.

 

تیرگی دور چشم

 
ماساژ

کمی روغن نارگیل را با روغن بادام مخلوط کنید، چند دقیقه به صورت دورانی، دور چشم را به آهستگی با آن ماساژ دهید و بگذارید تا یک ساعت بماند و بعد با آب سرد بشویید. این ماسک را کمی بیشتر تهیه کنید و تا یک هفته در یخچال نگهداری کنید. هر روز این کار را تکرار کنید تا کاملا زیر چشم تان روشن شود.

 


تیرگی دور چشم
 

یک پک عالی برای چشم درست کنید

کمی نارگیل رنده شده

2 قاشق چایخوری خیار رنده شده

چند قطره آبلیمو

یک قاشق چایخوری کرم مرطوب کننده

تمام مواد را با یکدیگر مخلوط کنید و در یخچال بگذارید تا سرد شود. چشم ها را ببندید و روی آن، یک پارچه تمیز نخی بگذارید و مواد را روی آن قرار دهید. 20 دقیقه صبر کنید تا کاملا چشم ها ریلکس شود و مواد جذب پوست شوند. مواظب باشید که چیزی به داخل چشم ها نفوذ نکند.

این ماسک، بسیار عالی برای روشن شدن پوست و رفع پف چشم است و کاملا چشم ها را ریلکس می کند.

 

 
تونر آب گوجه فرنگی را هم امتحان کنید

کمی آب گوجه فرنگی را با چند قطره آب لیمو مخلوط کنید و با آن، دور چشم را ماساژ دهید و بعد از 20 دقیقه بشویید. این دو ماده، در روشن کردن رنگ پوست بسیار موثرند و حاوی آنتی اکسیدان هستند که برای کاهش آسیب های پوستی، عالی می باشند.

تیرگی دور چشمکلید واژه ها:

چشم، بیماری چشم، چشم پزشکی، تیرگی دور چشم، سلامت چشم، ماساژ چشم، ویتامین، ویتامین ث، ویتامین c، نارگیل، روغن نارگیلنام(اختیاری):
اطلاعات تماس(اختیاری):
نظر:
حاصل 7 + 7 :
شهردختخرید بلیط کنسرت سامانه خرید اینترنت 7030 - کسب درآمد از طریق اینترنت و فروش شارژطراحی وب سایت
درمان تیرگی دور چشم